Hakkımızda

Birlik Baharat firması, 1991 yılından beri İzmir’de faaliyetini sürdürmektedir. Kurulduğu ilk yıldan beri Çiğ Kahve çekirdeği ve Baharat çeşitleri üzerine çalışan Birlik Baharat firması 1996 yılına kadar bu ürünleri iç piyasadan temin edip toptan satışını gerçekleştirmiştir.

1996 yılına gelindiğinde piyasada artan talepler ve sahip olduğu pazar payını göz önüne alarak, Çiğ Kahve çekirdeği ve Baharat çeşitleri ile ilgili ithalat çalışmalarına başlamıştır. Giderek artan ithalat hacmi sonucunda gerekli yatırımları yaparak Kemalpaşa konumunda 5250 m2 kapalı alana sahip depolama ve sevkiyat tesisini faaliyete sokmuştur. 2005 yılına kadar, ithal ettiği çiğ kahve çekirdeği ve baharat çeşitleri ile iç piyasadan temin ettiği ürünler üzerine çalışmalarını sürdürmüştür.

2005 yılına gelindiğinde Türkiye’de hasatı yapılan Kimyon, anason, defne, mavi haşhaş, beyaz haşhaş, kekik gibi tarım ürünlerinin, ihracat çalışmalarına başlamıştır. Bu sayede, Birlik Baharat ithalatçı kimliğinin yanına ihracatçı kimliğini ‘de eklemiştir ve uluslararası piyasalarda ismini daha sağlam bir şekilde duyurmaya başlamıştır. Artan talep doğrultusunda Torbalı konumunda 3600 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerini faaliyete sokmuştur. Bu tesis sayesinde, çiftçiden alınan Kimyon, anason, defne, mavi haşhaş, beyaz haşhaş, kekik gibi tarım ürünlerinin işlenip ihracata uygun hale getirilmesi, yakından takip edilebilmektedir.

Kazandığı bu kimlik sayesinde ve uluslararası piyasalarda firmaya duyulan güven, firmayı transit ticaret yapmaya itmiştir. Hali hazırda alıcısı olduğu çiğ kahve çekirdeği ve baharat çeşitlerinin, aynı zamanda satıcısı konumuna geçmiştir. Günümüzde de transit ticaret çalışmaları her geçen gün artan bir oranda devam etmektedir.

2012 yılında çiğ kahve çekirdeği ile ilgili  Türkiye’de başlayan yeni akım göz önüne alınarak yöresel çiğ kahve çekirdekleri ithalatına başlamış, Brezilya Rio Minas çiğ kahve çekirdeğinin yanına, diğer ülkelerde hasatı yapılan çiğ çekirdek kahvelerini de eklemiştir. Ürün çeşitliliğini ve stok miktarını her geçen gün arttırmıştır.

2016 yılı itibariyle, gerek ihracatını yaptığı kimyon, anason, defne, mavi haşhaş, beyaz haşhaş, kekik gibi tarım ürünlerinde, gerekse ithalatını yaptığı çiğ kahve çekirdekleri ve baharat çeşitlerinde her geçen gün pazar  payını arttırmaktadır.

Birlik baharat, şu anda farklı yörelere ve ülkelere ait 40 den fazla çeşit çiğ  kahve çekirdeği ve ağırlıklı olarak Türk kahvesinde kullanılan, 6 farklı ihracatçıdan temin edilen Rio Minas çiğ kahve çekirdeği ile yüzde 90 stok garantisi ve  minimum 600 ton sürekli stok  ile çalışmaktadır.

Birlik baharat firması, Türkiye’deki kahve severlere ve kahveye gönül veren meslektaşlarına kaliteli hizmet sunmak ile beraber, kahve severlerin ve kahveye gönül veren meslektaşlarının Türkiye’de kolay bulamadıkları ve talep ettikleri çiğ kahve çekirdeklerini, istedikleri zaman, uygun fiyatlar ile sunabilmeyi amaçlamaktadır.

2016 Mayıs ayı itibariyle çuval bazlı yapılan yöresel çiğ kahve çekirdeği satışları, Türkiye’deki mevcut durum itibariyle ve gelen talepler doğrultusunda, 1 kg paketler ve 10 kg’lık jüt çuvallar ile de gerçekleşmektedir.

 

 

Birlik Baharat ailesi olarak, 1991 yılında iki kişi olarak başlanılan bu ticari hayatta, hayallerimize heyecanımıza ortak olan, bize güvenen ve bizi tercih eden, bizi yalnız bırakmayan, zamanla koca bir aile haline geldiğimiz, siz değerli meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Aramıza yeni katılacak meslektaşlarımıza da bizi tercih ettikleri için şimdiden teşekkür eder, aramıza hoş geldiklerini belirtmek isteriz.

BİRLİK BAHARAT AİLESİ MAYIS 2016 

KEMALPAŞA KAHVE DEPOLARI

 

Adres   :  Çınarköy Kiremitocağı mevki No:20 Kemalpaşa/İZMİR

Telefon :  0232 878 92 22

Faks    :  0232 878 96 66

 

 

 

TORBALI BAHARAT DEPOLARI VE İHRACAT TESİSİ

 

Adres    :  Çınarköy Kiremitocağı mevki No:20 Kemalpaşa/İZMİR

Telefon  :  0232 878 92 22

Faks     :  0232 878 96 66

 

 

 

YURT İÇİ PAZARLAMA VE GENEL MERKEZ

 

Adres     :  1145/4 Sokak No:10 Yenişehir - İZMİR

Telefon   :  0232 457 34 59 

Faks      :  0232 459 76 39